DANUBIO
Budapest északi részén, a XIII. kerületben a FOKA-öböl és a Rákos-patak között épült a Duna-parti építészet egyik legkorszerűbb és legkarakteresebb beruházása, a DANUBIO. A területnek közvetlen kapcsolata van a Duna főágával és a FOKA-öböllel, valamint a Rákos-patakkal is.
A lakóház fekvése és építészeti koncepciója alapján is elkülönül a Budapestet most is jellemző lakóépület fejlesztésektől. Az épület több módon is kiaknázza a terület legfőbb előnyét, a dunai kilátást, és szakít számos, korábban megváltoztathatatlannak tűnő fejlesztési elvvel. A koncepció a panoráma, a folyóval való egység, a harmonikus térélmény alapvetéseitől jut el egy, az egész épületen következetesen végigfutó homlokzati egység megtervezéséig, közvetve pedig a folyami eleganciát idéző megjelenésig. Ez a törekvés hozta létre az épület rendhagyó alakját is: az építész a klasszikus, pontszerű beépítési séma helyett azért tervezett nagyobb léptékű, középen megtört alakzatot, mert a tájolási előnyök kiaknázása mellett így dinamikus és megfelelő méretű épülettömeg jön létre a Duna Aréna szomszédságában. Az épület déli irányú megdöntése egyrészt tárgy- és szoborszerű alakzatot hoz létre, ugyanakkor energetikailag kedvező módon árnyékolja és csökkenti a déli oldal nyári hőterhelését, ezzel gazdaságosabb üzemeltetést eredményez.
A legmagasabb szintű, egyben legismertebb nemzetközi környezetvédelmi szabvány, a BREEAM Excellent (Kiváló) minősítését kapta tervezési fázisban a Duna-parton épülő DANUBIO projekt.